نمونه گیری

پس از انجام فرآیند پذیرش، بیماران محترم توسط پرسنل این بخش به بخش نمونه گیری آزمایشگاه راهنمایی می شوند.

مراجعین محترم به راحتی می توانند از بخش پذیرش توسط آسانسور جهت نمونه گیری به طبقه دوم مراجعه فرمایند.

نمونه گیری شامل بخش های ذیل می باشد:

  • خونگیری بزرگسالان
  • خونگیری کودکان و نوزادان
  • نمونه گیری IUI
  • سرویس بهداشتی بانوان و آقایان
  • نمونه برداری FNA (سوزنی) مربوط به بخش پاتولوژی

استفاده از پرسنل مجرب و کارآزموده، خونگیری بدون درد کودکان، اتاق های خونگیری مجزا برای بانوان و نمونه گیری توسط پرسنل خانم، اتاق خونگیری مخصوص کودکان با طراحی خاص و اسباب بازی مخصوص کودک (ثبت خاطره ای خوش بدون احساس ترس و نگرانی از نمونه گیری و فضای پزشکی. همکاران ما در بخش پذیرش شما را برای آماده کردن کودکانتان برای آزمایش  و نمونه گیری بصورت تلفنی راهنمایی می کنند.)، حفظ نظافت و بهداشت محیط، محیطی آرام و بدون استرس، نمونه برداری خون با استفاده از سیستم های ونوجکت (Venoject) این روش بدلیل یکبار مصرف بودن، بهداشتی تر بوده و از لحاظ ایمنی ضریب اطمینان بالاتری داشته و کیفیت و نمونه بهتری را ارئه می دهد.

جهت رفاه حال افراد ناتوان یا کم توان، خونگیری در طبقه همکف انجام می شود و نیازی به مراجعه به طبقات بالاتر نیست.

اتاق نمونه گیری در کودکان باید جدا باشد. متاسفانه در کشور ما اکثر آزمایشگاه ها به خاطر محدودیت فضا، این اتاق را ندارند. رنگ اتاق ، استفاده از عروسک ها، بادکنک، برچسب های رنگی، شخصیت های کارتونی و … در ارتباط کودک با اتاق خونگیری بسیار کمک کننده است و تا مقدار زیادی از ترسی کودک و نگرانی والدین می کاهد.

ما در آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر صالحی سعی کرده ایم که با ایجاد محیطی جذاب و زیبا برای کودکان و با استفاده از اسباب بازیهای متنوع، کتاب قصه، پخش موسیقی و کارتونهای جذاب برای کودکان، باعث کاهش استرس و نیز حواس پرتی کودک شویم و خاطره ی لذت بخشی از محیطهای آزمایشگاهی و پزشکی برای کودک دلبندتان فراهم آوریم.

لازم به ذکر است که اموری از این قبیل که باعث وجود آرامش در کودکان می شود، کیفیت بالاتری از نمونه خون کودک را به ما ارائه خواهد داد که در نتیجه بهتر آزمایشات تاثیرگذار خواهد بود.

همچنین مساحت بالای اتاق و امکان همراهی پدر و مادر یا نزدیکان کودک، در ایجاد آرامش روانی کودک بسیار مهم است.

نمونه گیری در منزل

این آزمایشگاه با بهره گیری از پرسنل مجرب و ماهر آمادگی انجام نمونه گیری در منزل از مراجعین محترم را دارد.این امر با هماهنگی قبلی بیماران گرامی با بخش پذیرش انجام می گیرد و شامل خونگیری، نمونه گیری ادرار و نمونه گیری مدفوع می باشد. همکاران ما در بخش نمونه گیری، با مراجعه به منزل یا محل کارشان شما را در انجام نمونه گیری یاری می رسانند.

بیماران محترم می توانند جواب آزمایش های خود را از طریق آنلاین در سایت آزمایشگاه مشاهده بفرمایند یا طبق درخواست از بخش پذیرش از طریق پیک به ایشان ارسال گردد.